Čínská medicína – cesta ke komplexnímu zdraví

Většina mých stálých klientů jsou aktivně žijící lidé, kteří přišli s konkrétním problémem a po jeho vyřešení zůstávají v pravidelném kontaktu. Naše setkávaní jim dodávají dobrou kondici i náladu.

Na prvním setkání mi sdělíte, co vás přivádí a na čem potřebujete zapracovat. Poté následuje podrobné dotazování, pohmat pulzu a diagnostika jazyka.

Na základě diagnostiky stanovím principy léčby. K dispozici mám několik metod, které pro léčbu TČM využívám. Nejčastěji je to Dietetika (úprava stravy), Tuina (aktivace akupunkturních bodů a drah na těle) a Ušní akupunktura (stimulace bodů celkového účinku).

Kontrolní sezení – tzv. supervize jsou pak plánované buď jednou za 20 – 25 dní nebo i častěji – četnost závisí na metodách, které zvolíme.

Metody TČM, které používám

Tuina

Pomocí masážních technik dlaní, prsty či lokty stimuluje akupunkturní body za účelem obnovení toku čchi (energie). Tuina probíhá na masážním lůžku v pohodlném oblečení. Pro většinu klientů je tuina kromě účinné terapie také příjemným zážitkem.

Bylinná terapie

Základem fytoterapie jsou bylinné směsi. Každá bylina má v tradiční čínské medicíně své hierarchické postavení a funkci, a podle těchto se skládají do směsi určené k léčbě konkrétních příčin nemoci. Využívám hlavně bylinné směsi Patentní medicíny Tcm Herbs MUDr. Hoffmanna.

Dietetika

Dietetika se opírá o střídmost, různorodost, pravidelnost ve stravování, a zároveň potrava musí splňovat zásady „termodynamických“ vlastností stravy. Dále vhodnost a četnost stravy volíme podle konkrétních potíží a aktuálního ročního období.

Ušní akupunktura

Ušní akupunktura představuje přirozený, samoregulující mechanismus těla, který je schopen zmírnit příliš reaktivní funkce těla nebo podporovat málo výkonné fyziologické procesy.

Akupunktura

Pomocí akupunkturních jehel působí tato metoda na určité body akupunkturních drah, kterými protéká čchi (energie). Jejich volba a stimulace napomáhá k harmonizaci toku čchi, a tak napomáhá navrátit rovnováhu organismu.

Baňkování

Spočívá v přikládání skleněných nebo silikonových baněk na pokožku. Tato technika využívá vyvolaného podtlaku na kůži ve větších svalových strukturách, kde dochází k silnému a hlubokému uvolnění, prokrvení a rozproudění krve a tělních tekutin. Akutně zablokovaná záda, zmrzlé rameno nebo chronické zatuhnutí zad, to jsou stavy kdy lze baňky použít.

Co nás společně čeká

První setkání

Potkáme se na cca 90 min.
Cena setkání je 1500 Kč.
Obsahuje rozhovor, vyšetření pulzu, jazyka. Výsledkem je doporučení na režimové úpravy, vhodnou stravu a pitný režim, případně bylinnou terapii, tuinu atd.

Jednorázová supervize

Uvidíme se cca 55 min.
Cena za supervizi je 950 Kč.
Obsahuje kontrolu stavu, tuinu, úpravu bylinné terapie, případně aktivaci akupunkturních bodů apod.

Pravidelná supervize

Pravidelná supervize trvá cca 55 min.
Cena supervize je 750 Kč.
Obsahuje kontrolu stavu, tuinu, úpravu bylinné terapie, případně aktivaci akupunkturních bodů apod.

Ještě váháte, zda příjít?

„Vyhledal jsem Markétu kvůli bolesti zad, která mne při mém pracovním vytížení obtěžovala. Po odstranění potíží se těším na pravidelné setkávání při tuina masážích, které zajišťují, že zůstávám v dobré kondici i nadále. Každé setkání je pro mne příjemným relaxem, který rád doporučím i svým klientkám.“

Honza Kořínek

Kadeřník a majitel studia

„Ani leidenská mutace genu, kterou mám diagnostikovanou, pro mě nebyla překážkou k mateřství. S Markétou jsem procházela obdobím před otěhotněním, těhotenstvím a dobou po porodu. Vždy jsme spolu řešily režimové úpravy, dietetiku a bylinné doplňky stravy. Vše proběhlo v pořádku a i díky spolupráci s Markétou mám dnes zdravého synka.

Eva V.

Purchasing manager

Domluvme si termín

Preferuji objednávky a dotazy mailem, sms nebo na Whatsapp.

Můžete také využít kontaktní formulář.

Odpovím vám do 24 hod.

+420 774 358 709

Kontaktní formulář